Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zniesiony zakaz tworzenia zespołów
strony: [ 1 ]
Karolina15-03-2002 21:36:07   [#01]
Taką informację znalazłam dziś:
"Sejm zniósł w piątek zakaz tworzenia zespołów szkół z publicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Za przyjęciem nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładającej m.in. zniesienie zakazu tworzenia zespołów szkół głosowało 270 posłów, 102 było przeciw, 34 wstrzymało się od głosu."
http://www.2p.pl/ie/oswiata/oswiata.html?what=1

Ja rozumiem - oszczędności :-(
Trochę to jednak cos jest nie tak - my jesteśmy razem podstawówka plus gimnazjum w jednym
Mnie jako nauczycielowi to moze ne przeszkadza. Ale te dzieciaki i tak błąkają sie razem - uczą ich ci sami nauczyciele, mają wspólną stołówkę i boisko...itp..

O to chodziło w reformie oświaty?
Jersz15-03-2002 21:40:57   [#02]
Spoko. Za cztery lata dowiemy się o jaką reformę będzie chodziło, a potem poczekamy do następnych wyborów i dowiemy się jeszcze lepiej o jaką chodziło i...
"...w morzu kołek, a na kołku był ..."
Marek Pleśniar15-03-2002 21:46:17   [#03]

:-)

w związku z powyższym zaczyna mi być wszystko jedno
Karolina15-03-2002 21:50:12   [#04]

...dookoła wojtek lub w kółko macieju...

I nowe podstwy programowe ..naprawdę nowe czy podrajcowane tylko?

Marek chyba pojdę w twoje ślady!
Czy ta droga też prowadzi do Wladywostoku?
:-)
Marek Pleśniar15-03-2002 22:01:22   [#05]

z dwojga zimnego

wybieram jednak Szwecję:-)
Konto zapomniane15-03-2002 22:03:49   [#06]
A czy ktoś z Was analizował nową siatkę godzin która ma obowiązywać od 1 września, ja tak sobie liczę od kilku dni i zakladjąc zastosowanie jej do wszystkich poziomów gimnazjum to za każdym razem wychodzi mi działanie wbrew prawu!
Jersz15-03-2002 22:13:25   [#07]
Mnie zainteresował przypadek klas I-III (72 w cyklu, a tygodniowo 23) Oto jaki list dostałem z Menisu "Departament Kształcenia Ogólnego, Specjalnego i Profilaktyki Społecznej Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu uprzejmie informuje, iż ramowe plany nauczania w szkołach publicznych, określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  z dnia 12 lutego 2002 r., w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 15, poz. 142) obowiązują od dnia 1 września 2002 roku.
           W załączniku nr 1 do rozporządzenia na liczbę godzin 72 składają się miedzy innymi godziny do dyspozycji dyrektora szkoły, o których nie mówi się w § 2 ust. 7. Danuta Dzido"
piotr15-03-2002 22:24:01   [#08]

reforma???

i dobrze, że uchwalili możliwość tworzenia zespołów, ponieważ są w naszym pięknym "kraju wprowadzania reform bez środków" setki miejsc gdzie nie ma innej możliwości bez wybudowania nowych szkół(na co nie ma najmniejszej szansy bez ogromnej kasy, a tej nikt nie da przez najbliższe 100 lat). i co? te szkoły miałyby istnieć bezprawnie jako rzeczywiste zespoły pod przykrywką oddzielnych szkół. to dopiero byłoby chore.  ta reforma była i jest chora
Marek N16-03-2002 00:57:58   [#09]

Raczej: "Kto zarobi(ł)?"

Nic nowego! Znowu powołają zespoły do reformowania zreformowanej reformy, opracowania podstaw programowych (nie wspominając o nowych podręcznikach). Ci sami będą robić to samo za więcej - stawki co roku idą w górę. Powinno się wprowadzić nowy zawód: "Reformator oświaty" (oczywiście dożywotni). Z tego można nieźle żyć!!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]