Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel wspomagający?
strony: [ 1 ]
Klarysa10-11-2023 08:47:53   [#01]

Hej,

Mam problem ze znalezieniem nauczyciela wspomagającego dla dziecka 6- letniego - orzeczenie mówi: wymaga wsparcia ze strony dodatkowe zatrudnionej w celu zapewnienie optymalnych warunków do pełnego wykorzystania jego potencjału intelektualnego w zakresie nabywania i utrwalania wiedzy w związku z trudnościami w koncentracji uwagi. Ze względu na autyzm.

Czy ewentualnie można w tym wypadku zatrudnić albo nauczyciela wychowania przedszkolnego, albo kogoś z kodeksu pracy?

Macia10-11-2023 09:06:43   [#02]

możesz zatrudnić ale chyba za zgodą bo tacy nauczyciele nie mają odpowiednich kwalifikacji ale nauczycielem wspomagającym może być każdy nauczyciel mający pedagogikę specjalną lub jakiś inny rodzaj (np. oligofrenopedagog)

możesz też zatrudnić pomoc nauczyciela

Klarysa10-11-2023 09:11:18   [#03]

Rozumiem, że jeśli nie ma wprost w orzeczeniu wskazania nauczyciela wspomagającego, to mam więcej możliwości, nawet jeśli dziecko ma diagnozę autyzm?

  

joljol10-11-2023 09:12:23   [#04]

możesz zatrudnić pomoc nauczyciela

Macia10-11-2023 09:46:15   [#05]

nawet jeśli jest wprost wskazane zatrudnienie nauczyciela współorganizującego to masz możliwość zatrudnienia innych Ja do dziecka z autyzmem zatrudniłam nauczycielkę przedszkola na stanowisku pomocy nauczyciela a ona w trakcie zrobiła autyzm i teraz jest NW.

W innej grupie do dzieci z utyzmem mam NW po oligofrenopedagogice. 

Barla10-11-2023 11:11:44   [#06]

Wystarczy specjalista, który jest już pewnie zatrudniony w przedszkolu.

Macia14-03-2024 08:43:27   [#07]

a co z nauczycielem wspomagającym zatrudnionym do końca sierpnia jeśli np. w marcu dziecko z orzeczeniem zostanie wypisane z placówki?

Czy mogę z nim rozwiązać umowę wcześniej z tego powodu

Jeśli ktoś już to przerabiał podpowiedzcie

rzewa14-03-2024 11:14:09   [#08]

tak, o ile to jednostka nieferyjna

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]